· 

Groot Israël

God belooft aan het nageslacht van Abraham een veel groter grondgebied dan het grondgebied van het huidige Israël.

 

Op die dag sloot JHWH een verbond met Abram en zie: Aan uw nageslacht heb ik dit land gegeven, van de rivier van Egypte af tot aan de grote rivier, de rivier de Eufraat. (Gen.15:18;HSV)

 

Sommigen denken dat Israël op basis van deze belofte expansiedrift heeft en daarom haar buurlanden aanvalt. De rechts conservatieve influencer Tucker Carlson bracht deze Bijbeltekst naar voren toen hij Mike Huckabee, de Amerikaanse ambassadeur voor Israël, interviewde 20 februari jl. Tucker insinueerde dat Israël op basis van deze tekst oorlog voert.

 

Veel christenen beseffen niet dat het Jodendom, in tegenstelling tot het Christendom en de Islam, geen missionaire godsdienst is. Het Jodendom heeft geen enkele aspiratie andere volken te bekeren. Het Jodendom is voor de Joden. Je kan toetreden tot het Jodendom, maar dat is geen gemakkelijke weg.

 

Ook is de vraag hoeveel Israëli’s geloven in deze ‘Groot Israël’-landsbelofte, immers de meeste Israëli’s zijn seculier. Van groter belang is dat gelovige Israëli’s, die wél geloven in deze landsbelofte, ervan uitgaan dat dit pas gerealiseerd zal worden na de komst van hun Messias.

 

Wanneer het 1000 jarig vrederijk zal aanbreken, zal Groot Israël een feit worden.

 

Het is de Messias die de landsgrenzen zal vergroten. Een zeer opvallend tekstgedeelte staat in Jesaja 19:19-25 (HSV):

 

19 Op die dag zal JHWH een altaar hebben midden in het land Egypte, en aan zijn grens zal er een gedenkteken voor JHWH staan. 20 … Wanneer zij tot JHWH zullen roepen vanwege hun onderdrukkers, zal Hij tot hen een Heiland en Meester zenden; Die zal hen redden. 21 Dan zal JHWH aan de Egyptenaren bekend worden en de Egyptenaren zullen JHWH kennen op die dag. … 23 Op die dag zal er een gebaande weg zijn van Egypte naar Assyrië. De Assyriërs zullen in Egypte komen en de Egyptenaren in Assyrië. De Egyptenaren zullen samen met de Assyriërs JHWH dienen. 24 Op die dag zal Israël de derde zijn naast Egypte en Assyrië, een zegen in het midden van de aarde. 25 Want JHWH van de legermachten zal hen zegenen met de woorden: Gezegend zij Mijn volk Egypte, het werk van Mijn handen Assyrië, en Mijn eigendom Israël!

 

Hier wordt de belofte uit Genesis 15 realiteit. Egypte langs de Nijl en Assyrië langs de Eufraat. Dit is een belofte voor de toekomst. Egypte -overwegend soenitisch- zal vrede hebben met Assyrië (het huidige Irak) dat sjiitisch is. Zowel Soennieten als Sjiieten zullen JHWH dienen. Ze hebben vrede met Israël omdat ze de God van Israël dienen! De grenzen van Groot Israël kunnen gerealiseerd worden als zowel Egypte, Assyrië en Israël samen JHWH zullen dienen. Dat gebied wordt dan eensgezind, één Messias, één godsdienst.

 

Het messiaans Jodendom neemt toe en veel moslims komen tot geloof in Jezus Christus. Is dit een voorselectie op wat gaat komen? 

Reactie schrijven

Commentaren: 0

Video's/streams op YouTube

Link naar YouTube kanaal Sola Scriptura
De Hemelse voedselbank, voedingslessen uit de Bijbel